Избрана категорија Рецепти

Медено колаче

Состојки: Топинг: *** јас не користев кокосов шеќер како дополнителен засладувач зошто џемот од кајсии и чоколадото ми беше доволно благо. Ама ако сакате да бидат поблагички, слободно додадете во…

Повеќе

Зимска, топла салата со дресинг од калинка

Состојки: За наут: За дресинг: Начин на подготовка: ** Доколку не ја јадете веднаш салатата, ви препорачувам сите состојки да ги чувате оделно, спакувани во стаклен сад па пред конзумирање…

Повеќе