Избрана категорија Доручек

Какао (палео) палачинки со карамелизирани јаболки

Какао (палео) палачинки со карамелизирани јаболки Состојки: 2 банани 4 јајца 6 лажици мелени бадеми 1 лажица какао 1 лажица мед (или засладувач по желба) 1 лажичка цимет малку сол…

Повеќе

Формула за здраво, балансирано смути и рецепт

Кога станува збор за смути – многу често приметувам дека се додава премногу шеќер во облик на овошје. Сега сигурно ќе речете дека овошјето е здраво и полно со витамини…

Повеќе