Избрана категорија Намаз / Дресинг

Есенски рецепти што мора да ги пробате

Есен е правото време да си седите дома, на топло, со некоја сериичка и + да пробате некое здраво рецептче. Во прилог ги собрав подобрите есенски рецепти што МОРА да…

Повеќе

Брза крем салата со јајца и авокадо

Состојки: 2 (тврдо) варени јајца ½  зрело авокадо ½  лажица Дијон сенф сол и бибер неколку гранчиња ситно исецкан магдонос Начин на подготовка: Јајцата и авокадото се сецкаат на мали…

Повеќе