Избрана категорија Прилози

Рукола салата со крцкав наут и пршута

Рукола салата со крцкав наут и пршута Состојки: рукола, доволно за едно сервирање крцкав наут 4 парчиња говедска пршута микс од семки (семки од сончоглед, тиква и сусам) фета сирење…

Повеќе

Стекови од карфиол со прелив од павлака

Стекови од карфиол со дресинг од павлака Состојки: 1 карфиол, средна големина 1/2 лажичка сол маслиново масло или масло по желба за печење магдонос за сервирање калинка за сервирање крцкав…

Повеќе