Избрана категорија Главно јадење

Брза крем салата со јајца и авокадо

Состојки: 2 (тврдо) варени јајца ½  зрело авокадо ½  лажица Дијон сенф сол и бибер неколку гранчиња ситно исецкан магдонос Начин на подготовка: Јајцата и авокадото се сецкаат на мали…

Повеќе

Рукола салата со крцкав наут и пршута

Рукола салата со крцкав наут и пршута Состојки: рукола, доволно за едно сервирање крцкав наут 4 парчиња говедска пршута микс од семки (семки од сончоглед, тиква и сусам) фета сирење…

Повеќе