Состојки:

  • 3 мандарини или портокал (излупени), или повеќе ако се помали
  • 1 банана, претходно замрзната
  • 250 мл. (1 cup) јогурт
  • 250 мл. (1 cup) млеко од бадеми (или вода)
  • 2 лажички мелено ленено семе или чиа семе

Начин на подготовка:

1. Се додаваат сите состојки во блендер и се блендира се додека не се соедини и не се добие кремаста текстура. 

(Visited 2.043 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *