Состојки:

  • 1 замрзната банана
  • полна шака свеж бејби спанаќ
  • мало парче свеж ѓумбир
  • 1 лажичка путер од лешник (или било каков путер од јаткасти плодови)
  • 4 лажици Грчки јогурт
  • 3 лажици овесни снегулки
  • 250 мл. вода

Начин на подготовка:

  1. Во блендер се додаваат сите состојки и се блендира додека не се соединат и не се добие кремаста, соединета смеса.
  2. Се додава повеќе вода по потреба.
  3. Enjoy xx
(Visited 3.781 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *