Posts tagged dorucek

Какао (палео) палачинки со карамелизирани јаболки

Какао (палео) палачинки со карамелизирани јаболки Состојки: 2 банани 4 јајца 6 лажици мелени бадеми 1 лажица какао 1 лажица мед (или засладувач по желба) 1 лажичка цимет малку сол…

Повеќе